top of page

Pro Bylany je prioritou přestavba obecního úřadu a přístavba požární zbrojnice

Hejtman Martin Netolický navštívil ve čtvrtek odpoledne obec Bylany nedaleko Chrudimi. Se starostou Tomášem Hrubým hovořil především o obcí připravovaných projektech včetně rekonstrukce obecního úřadu a přístavby hasičské zbrojnice či stavbě multifunkčního hřiště. Řeč byla také o dotačních titulech kraje, a to především pro dobrovolné hasiče či v rámci Programu obnovy venkova.

„Obec požádala na Ministerstvu pro místní rozvoj o dotaci na přestavbu obecního úřadu. V rámci tohoto dotačního titulu je možné získat až 70 procent skutečně vynaložených uznatelných nákladů s maximálním limitem na jednoho žadatele 10 milionů korun. Mimo tuto dotaci obec připravuje přístavbu hasičské zbrojnice. Celkové náklady obou projektů činí přibližně 19 milionů korun,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Na přístavbu hasičské zbrojnice je možné požádat ve státním dotačním titulu Hasičského záchranného sboru ČR. V rámci našeho domluveného krajského podílu máme v rozpočtu vyčleněno 14,1 milionu korun,“ uvedl hejtman Netolický, který starostu seznámil se strukturou krajských dotačních programů. Ty se obec snaží dlouhodobě využívat v rámci svých investičních aktivit. Pro řešení opravy havarijního stavu střechy kulturního domu například požádaly Bylany o dotaci z krajského Programu obnovy venkova. Z něj byly v minulosti spolufinancovány aktivity v místní mateřské škole či právě v samotném kulturním domě.

Mezi další obecní projekty patří stavba multifunkčního hřiště či odbahnění rybníku, který byl zaplaven v rámci loňských povodní. Řeč byla také o využití bývalé železniční stanice a prostoru, kde byl v minulosti sklad mostních konstrukcí.

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page