top of page

Průmyslová zóna v Lichkově by mohla ožít

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý v rámci výjezdu do regionu obec Lichkov. Se starostou Romanem Richtrem řešil rozvoj bývalé průmyslové zóny mezi železniční tratí a silnicí II/312 směrem na Králíky. Součástí areálu by mohl být také prostor pro opravárenství železničních lokomotiv, a to jak moderních, tak těch historických.

„Průmyslová zóna přiléhající k železniční trati z jedné strany a z druhé strany k silnici směrem na Králíky je dlouhá léta opuštěná a chátrá a je oficiálně zapsaným brownfieldem. Pro obec se jedná o rozsáhlý areál, ve kterém by mohly vzniknout například startovací obecní byty, nový obecní úřad, prodejna, služby pro občany včetně dětského hřiště, relaxační zóny, parkových úprav či zálivu pro autobusy. Hlavní objekt je však v havarijním stavu, a proto je pro obec lepší objekt zbourat než adaptovat. Jedná se však o záměr, který není rozpracován ani do fáze studie,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že se potenciálně nabízí částečné využití areálu pro opravárenství železničních lokomotiv mimo jiné s návazností na připravované železniční muzeum v Dolní Lipce.  

Hejtman také informoval starostu o krajském dotačním titulu na podporu rozvojových projektů v problémových regionech, do kterých Králicko na základě získaných dat patří.

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page