top of page

Podpora problémových mikroregionů nese na Moravskotřebovsku ovoce

Přibližně sedm kilometrů jižně od Moravské Třebové se nachází obec Dlouhá Loučka, která byla druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při čtvrteční cestě po regionu. V obci se setkal také se starosty Kunčiny, Útěchova a Křenova. Řešil s nimi dotační programy kraje či modernizace silnic v regionu.


Hejtman se starosty hovořil o dotačním programu na podporu problémových mikroregionů. Právě z něj v minulosti Dlouhá Loučka na několik etap vybudovala obecní víceúčelový dům, ve kterém se nachází také bytová jednotka. V dohledné době obec plánuje rekonstrukci budovy obecního úřadu, kde se nachází také školka a byty. „Díky tomuto programu, který jsme vytvořili již v minulém volebním období, se podařilo podpořit mnoho projektů, které pomohli v oblastech, které byly postiženy strukturálními změnami v průmyslu po roce 1989. Takto jsme kromě Dlouhé Loučky pomohli se zlepšením technického zázemí obce Biskupice či společenského zařízení v Bělé u Jevíčka pro činnost místních spolků nebo rekonstrukci topení v kulturním domě v Mladějově,“ vzpomněl některé z dříve podpořených projektů hejtman,

Tématem byly samozřejmě také investice do silnic nižších tříd v majetku kraje. „V tuto chvíli modernizujeme 3,5 kilometru dlouhý úsek silnice II/366 z Křenova do Zadního Arnoštova, na který jsme získali prostředky ze 70. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu,“ řekl hejtman a zmínil také další komunikace. „Práce již probíhají na úseku Jevíčko – Jaroměřice, průtahu Moravskou Třebovou a před zahájením máme úsek Křenov – Pohledy,“ vyjmenoval hejtman.

10 zobrazení0 komentářů

Commenti


bottom of page