top of page

Plán na rozvoj Svitavské nemocnice nenaruší ani koronavirová krize

Svitavy - Nedílnou součástí krajského zdravotnictví je také Svitavská nemocnice. Tu v úterý na závěr své cesty po svitavském regionu navštívil hejtman Martin Netolický. Během setkání informoval zástupce nemocnice, ale především starostu města Davida Šimka, že kraj i ve stávající nelehké době počítá s rozsáhlou investicí do rozvoje tohoto areálu. Jen první etapa by měla podle studie vyjít kraj na 570 milionů korun včetně daně.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Považuji za důležité, abychom v době, kdy se hovoří o škrtech v celé řadě investic v jiných krajích, vyslali celému regionu signál, že vedle stavby centrálních příjmů v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici a stavby nové budovy nemocnice v Moravské Třebové myslíme také na rozvoj Svitavské nemocnice. Máme připraven několikaetapový generel rozvoje, přičemž první etapa činí v úhrnu přes 570 milionů korun včetně daně. Máme připravenou studii a rozhodně chceme areál postupnými kroky dostávat na úroveň, kterou si nemocnice a pacienti zaslouží,“ řekl hejtman Netolický. Součástí plánu je také přesun výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. „Současný trend je stavět výjezdové stanice nejlépe na okrajích měst v blízkosti hlavních silnic či obchvatů. To by mělo být řešení i ve Svitavách, kde bychom chtěli základnu vybudovat na budoucím obchvatu města stejně jako to mají v plánu profesionální hasiči se svojí základnou. Výhodou bude i to, že se mimo jiné zlepší dojezdový čas i pro obce v okolí Svitav,“ sdělil hejtman.

V rámci setkání došlo i na debatu o dalších investicích v areálu nemocnice, ať už se jedná o rekonstrukci polikliniky či přípravu rekonstrukce podkrovních prostor. S lékaři a vedením nemocnice hejtman hovořil také o uplynulých dvou měsících či ekonomických dopadech nejen na oblast zdravotnictví.


115 zobrazení

Comments


bottom of page