top of page

Pardubický kraj ocenil Mladé talenty z řad žáků základních a středních škol

Na nádvoří pardubického zámku převzali žáci základních a středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií ocenění Mladý talent Pardubického kraje za rok 2021 a pamětní listy za úspěchy v celostátních kolech soutěží MŠMT a mezinárodních soutěží. Zahrál jim k tomu frontman pardubické kapely Vypsaná fiXa Márdi.

„Ocenili jsme celkem 27 žáků, 16 žákům byla udělena cena Mladý talent Pardubického kraje, a dalším 11 žákům byly věnovány pamětní listy za jejich úspěchy v celostátních a mezinárodních soutěžích. Jsem rád, že se jako kraj můžeme pochlubit tak nadanými žáky, kteří jsou aktivní často i nad rámec běžné školní výuky. Jsou skvělým příkladem pro své vrstevníky, ale i pro nás dospělé. Společnost takové pozitivní vzory potřebuje,“ uvedl radní Pardubického kraje pro oblast školství Josef Kozel, z jehož rukou žáci ocenění přebírali.

Mezi oceněnými byl například Jiří Fabián ze Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové, který během pandemie, kdy byly školy zavřené, nabízel na svém facebookovém profilu, že komukoli pomůže vyrobit a dodat truhlářské výrobky nebo dřevěné doplňky do domácnosti pouze za cenu použitého materiálu. Dalšími jsou třeba Anastázie Blažková a Vojtěch Kosina, kteří společně vymysleli projekt Doučování. Nabídli jej svým spolužákům, založili stránku na Facebooku, na které prezentovali své nápady. Ihned se jim přihlásilo několik rodin a od té doby doučují několik dětí angličtinu, matematiku nebo fyziku.

Na nádvoří pardubického zámku byli oceněni také žáci, kteří získali vynikající umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech a dosáhli výrazných úspěchů v humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém nebo sportovním oboru. Po hudební stránce akci doprovodil Michal Mareda alias Márdi ze známé pardubické kapely Vypsaná fiXa.

„V předešlém roce se nám tato varianta oceňování osvědčila, a tak jsme k ní přistoupili i letos, přestože se akce původně měla konat v podzimním termínu. Kvůli covidu jsme však byli nuceni ji opět posunout,“ vysvětlil radní Kozel.

Mezi partnery a sponzory akce patří Východočeské muzeum – Zámek Pardubice, Labská střední odborná škola a Střední odborné učiliště Pardubice, s. r. o., Máša Agency s. r. o., Enteria a.s. Pardubice, Foxconn CZ s. r. o. Pardubice, Správa a údržba silnic Pardubického kraje a Krajská hospodářská komora Pardubického kraje.

22 zobrazení

コメント


bottom of page