top of page

Přívrat plánuje vytvořit výdejní box pro nákupy v obecním obchodě

Hejtman Martin Netolický navštívil ve středu odpoledne obec Přívrat nedaleko České Třebové. S dlouholetým starostou obce Janem Stránským řešil mimo jiné dotační tituly Pardubického kraje v rámci Programu obnovy venkova, a to včetně dotační podpory na provoz venkovských prodejen. Přívrat patří mezi příklady obcí, kde se v rámci obchodu velmi dobře daří nabízet produkty lokálních výrobců.

„Přívrat se řadí mezi obce, kde je velmi bohatý kulturní a společenský život, a to i směrem do širokého okolí. Mezi tradiční akce s účastí návštěvníků z celého širšího regionu se řadí Gulášfestival nebo vinobraní. Kromě toho v obci, která má 350 obyvatel, velmi dobře funguje Hostinec U Coufalů s kulturním sálem, ale také obecní obchod a Statek U Kubů, který slouží k různým firemním akcím či k rodinné rekreaci,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Na provoz obecního obchodu každoročně obec žádá o finanční prostředky z našeho krajského dotačního programu, kde je možné kromě základní dotační podpory získat bonifikaci při rozšířené nabídce regionálních produktů,“ vysvětlil hejtman Netolický, který se starostou Stránským řešil také další krajské dotační tituly, a to nejen v rámci Programu obnovy venkova.

Nabídka fungování obecního obchodu by se měla podle starosty Přívratu Jana Stránského do budoucna rozšířit. „Snažíme se vyjít vstříc našim občanům a zákazníkům obchodu, kteří dojíždějí za prací a domů se vrací v pozdních odpoledních či večerních hodinách mimo provozní dobu obchodu. Abychom nemuseli našim pracovníkům rozšiřovat provozní dobu a tím i náklady na fungování obchodu, rádi bychom vytvořili výdejní boxy, do kterých by bylo možné si objednat nákup a následně jej zaplatit kartou při převzetí. Jedná se o princip podobný známým internetovým obchodům, nicméně důležité je pro nás samozřejmě zachování obchodu ve standardní podobě, jelikož se jedná také o místo setkávání. Výdejní box je pro nás nadstavbou. Vzhledem k debatě s našimi občany mám zpětnou vazbu, že tento krok ocení,“ sdělil starosta obce Jan Stránský.

3 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page