top of page
  • Obrázek autora3PK

Oprava zámku v Hrochově Týnci úspěšně pokračuje

Přibližně deset kilometrů od Chrudimi směrem na Vysoké Mýto se nachází Hrochův Týnec. Ten ve čtvrtek dopoledne navštívil hejtman Martin Netolický. Se starostou Petrem Schejbalem řešil především rozvojové projekty města včetně rekonstrukce zámeckého areálu, přestavby hasičské zbrojnice, opravy místních komunikací či budování kanalizace v místních částech Blansko a Blížňovice. Řeč byla také o odstraněné skládce v Nabočanech.

Velkým a dlouhodobým úkolem je pro město oprava zámeckého areálu, který je od roku 2010 v majetku města. Po roce 1945 byl v zámku umístěn Dětský domov se školou a Středisko výchovné péče. „Přibližně 300 let starý zámek převzalo město od státu v neutěšeném stavu. Důležitým momentem pro postup prací byla dotace od Ministerstva pro místní rozvoj v hodnotě 10 milionů korun, která umožnila dokončení první etapy rekonstrukce. V rámci našich krajských dotací jsme pomohli s opravou historických bran do zámku, rekonstrukcí stropní konstrukce a repasováním historických dveří do zadního traktu zámku,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Řeč byla také o budování kanalizace v místních částech Blížňovice a Blansko. Ta by měla obec vyjít na částku přibližně 30 milionů korun a bude na ni žádat státní dotace, které by mohly pokrýt až 70 procent nákladů. V souvislosti s budováním dálnice D35 je problémem také nárůst dopravy směřující na stavbu. „Kolega Michal Kortyš aktivně komunikuje s ministerstvem dopravy a novým ministrem, abychom jej seznámili s problematikou poškození komunikací nižších tříd při návozu materiálu na stavbu, a to i mimo oficiálně schválené trasy,“ řekl Martin Netolický, kterého starosta Schejbal informoval především o nárůstu dopravy směrem na Vejvanovice.

V roce 2019 se po jednání hejtmana se starostou podařilo odstranit skládku u Nabočan, které se nachází přibližně tři kilometry od Hrochova Týnce směrem na Chrudim. „Podařilo se nám po jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových vyřešit problém nelegální skládky, na které bylo uloženo kolem tisíce tun různého odpadu včetně lednic, pneumatik nebo nábytku. Na odstranění jsme také přispěli částkou přes 600 tisíc korun,“ uvedl hejtman.

Commentaires


bottom of page