top of page

Nemocnice v Moravské Třebové se bude stavět v létě, uklidnil hejtman obyvatele Chornic

Pardubický kraj - Hejtman Martin Netolický v rámci cesty po Moravskotřebovsku a Jevíčsku navštívil obec Chornice. V místním kulturním domě se hejtman společně se starostou obce Jiřím Smékalem setkali s občany, kteří se zajímali především o aktuální dění v Pardubickém kraji, stavbu nové nemocnice následné péče v Moravské Třebové či oblast dopravy.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„I vzhledem k aktuálnímu dění mají lidé obavu, zda budeme pokračovat v investicích včetně zdravotnictví. Bohužel se čas od času objeví ve veřejném prostoru informace, že tato stavba nebude. Chci proto všechny občany na Moravskotřebovsku uklidnit, že v tuto chvíli probíhá výběrové řízení na stavitele nemocnice. Ani stávající situace a výpadky v příjmech tuto důležitou stavbu nemocnice následné péče včetně nové výjezdové stanice krajských záchranářů v Moravské Třebové neohrozí,“ řekl hejtman Netolický s tím, že stavba by měla začít v letních měsících letošního roku.


Starostu, ale i místní obyvatele zajímaly také krajské investice do silnic v nejbližším okolí. „Nyní pracujeme na modernizaci silnice z Městečka Trnávka směrem na Moravskou Třebovou. Průběžně také máme v plánu opravu celé trasy z Jevíčka až do Svitav. Co je důležité pro místní, tak je plánovaná kompletní modernizace silnice z Chornic na hranici s Olomouckým krajem, kde jsou v tuto chvíli předpokládané náklady projektu 212 milionů korun. Jedná se o jeden z projektů, které chceme uplatňovat v rámci Integrovaného regionálního operačního programu s pravděpodobným zahájením stavby v průběhu příštího roku,“ řekl hejtman Netolický, který odpovídal také na dotazy spojené s železniční dopravou či výstavbou dálnice D35.41 zobrazení

Commenti


bottom of page