top of page
  • Obrázek autora3PK

Nad krajským úřadem vlaje jako výraz solidarity ukrajinská vlajka


V návaznosti na včerejší kroky Ruské federace vedoucí k uznání nezávislosti separatistických území na východě Ukrajiny vyjadřuje Pardubický kraj svoji plnou podporu ukrajinské svrchovanosti. Jako výraz podpory zavlaje z iniciativy hejtmana Martina Netolického nad krajským úřadem ukrajinská vlajka. Tématem se budou na svém odpoledním jednání zabývat také krajští zastupitelé.

„Za stávající mezinárodní situace vyjadřuji plnou podporu ukrajinské svrchovanosti a územní celistvosti v hranicích uznávaných mezinárodním společenstvím. Loni v srpnu jsme si připomínali 30 let nezávislosti Ukrajiny na Sovětském svazu a i přes složitou situaci na východě země jsme si nepředstavovali, že půl roku poté budeme svědky těchto událostí a snah rozbourat řadu mezinárodních dohod. Proto jsme se rozhodli jako symbol naší solidarity vyvěsit nad krajským úřadem ukrajinskou vlajku,“ řekl hejtman Martin Netolický, který také avizoval, že se situací budou zabývat na svém jednání také krajští zastupitelé.

Pardubický kraj má od září 2013 podepsanou dohodu o spolupráci se Zakarpatskou oblastí, kterou dlouhodobě podporuje jak finančně, tak materiálně. „V posledních letech se nám podařilo podpořit rekonstrukce řady škol a školek, opravu polikliniky v Koločavě či darovat sanitní vozy do Koločavy, Perečína či Mižhiri. V tuto chvíli navíc připravujeme převoz prvních téměř 110 zdravotnických lůžek a dalších techniky do zakarpatských nemocnic,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Comments


bottom of page