top of page

Modernizace průtahu Třebařovem na Moravskotřebovsku začne příští rok

Rekonstrukce silnic byla hlavním tématem jednání hejtmana Martina Netolického se starosty Třebařova, Koruny a Starého Města. I za přispění evropských fondů se kraji v oblasti Moravskotřebovska daří postupně modernizovat jednotlivé komunikace, mezi které patří také průtah Třebařovem na silnici II/368. Zahájení je plánováno na jaro příštího roku.


„Za přispění evropských fondů připravujeme na jaro příštího roku modernizaci průtahu Třebařovem, kde navážeme na již dokončené stavby v úseku mezi Tatenicemi, Krasíkovem až po okraj Třebařova. Jedná se o de facto poslední původní úsek na silnici mezi Moravskou Třebovou a Lanškrounem, a proto jsme jej zařadili mezi priority pro čerpání z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Ten se starostou obce Josefem Švichkým řešil nutnost vybudování zcela nové objízdné trasy. „Vzhledem k absenci objízdných tras bude nutné vybudovat téměř tři kilometry dlouhou objízdnou trasu, a to před zahájením samotné modernizace průtahu obcí, tak aby byla zachována dopravní dostupnost území. Komunikace by pak do budoucna sloužila jako alternativa pro občany obce či jako cyklotrasa,“ řekl hejtman.

Dálniční odpočívka na D35 u Moravské Třebové

Dlouhodobým tématem je v celé oblasti také vybudování dálniční odpočívky u budoucí dálnice D35 nedaleko Starého Města u Moravské Třebové. Právě obec, ale i řada okolních, s plánem nesouhlasí. „V tuto chvíli probíhá zapracovávání připomínek v rámci procesu EIA. Od našeho posledního setkání s místními samosprávami v únoru loňského roku se situace nijak neposunula směrem ke kompromisnímu řešení. Hlavním cílem obcí je snížit především velikost odpočívky s ohledem na bonitu půdy, ale také světelný smog, další potenciální znečištění či hluk,“ řekl hejtman Netolický, který přislíbil jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

7 zobrazení

Commentaires


bottom of page