top of page

Kunčina se pyšní novým kulturním centrem a připravuje výstavbu obecních bytů a nové hospůdky

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v pátek Kunčinu nedaleko Moravské Třebové. Se starostou Miroslavem Kubínem si prošel zásadní obecní investice dokončené v poslední době. Mezi ně patří rekonstrukce kulturního domu a postupná obnova objektu bývalého kulturního domu v místní části Nová Ves a její adaptace na multifunkční objekt. V loňském roce zde byly dokončeny prostory nové zubní ordinace, která od ledna 2024 slouží svému účelu.

„Kunčina pod vedením pana starosty Kubína v posledních letech významně ožívá a investuje do svého majetku. Za poslední období se například podařila rozsáhlá rekonstrukce v budově hasičské zbrojnice v Nové Vsi, výstavba nové hasičské zbrojnice v Kunčině, modernizace základní i mateřských školy, výstavba sociálních bytů, ale především rozsáhlá rekonstrukce kulturního domu v Kunčině včetně pořízení technologií, rekonstrukce sociálního zařízení a veškerého zázemí. Opravy v budově probíhaly postupně, první práce byly zahájeny již v roce 2015 a až do roku 2021 všechny práce prováděli místní řemeslníci a zaměstnanci obce. V roce 2021 byla zahájena realizace projektu s celkovými náklady 14 milionů korun s tím, že obec získala dotaci ve výši 7,6 milionu korun z Ministerstva pro místní rozvoj ČR,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že v kulturním domě kromě různých koncertů, plesů a divadelních představení funguje také obecní kino.

 

Před obcí nyní stojí další velký projekt, a to pokračování v přestavbě objektu bývalého kulturního domu v Nové Vsi. „Z budovy dlouhodobě nevyužívaného kulturního domu v Nové Vsi chceme během následujícího období vytvořit multifunkční objekt, který bude dominantou Nové Vsi. V roce 2023 jsme s podporou Pardubického kraje dokončili výstavbu nové zubní ordinace, do poloviny roku 2024 bude dokončena přestavba přízemí na prostory hospůdky. Současně jsme požádali o dotační prostředky z IROP na vybudování čtyř sociálních bytů. Součástí projektu je také řešení fasády včetně zateplení budovy. Každý funkční celek bude mít samostatný vstup a zázemí. Celkové náklady včetně úprav okolí se pohybují okolo 17 milionů korun,“ řekl starosta Kunčiny Miroslav Kubín.


2 zobrazení0 komentářů

コメント


bottom of page