top of page

Krajský studentský sněm má svého předsedu a připravuje první projekty

V sále Zastupitelstva Pardubického kraje se uskutečnilo další jednání Krajského studentského sněmu. Ten byl z iniciativy studentů středních škol v Pardubickém kraji ustanoven v listopadu loňského roku a má za sebou již několik setkání. Jednání studentů a pasování nově zvoleného předsedy se zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

„Ustanovení krajského studentského sněmu z popudu samotných studentů je samozřejmě pozitivní zprávou, protože je patrné, že studenti mají nad rámec svých školních povinností zájem o dění v našem kraji a chtějí být v kontaktu i s krajskou samosprávou. Proto jsme v loňském roce nabídli pomoc s organizací, ale také při šíření povědomí o této aktivitě mezi další školy, kde jednotlivé studentské rady fungují a mohly by vyslat své zástupce také na krajskou úroveň. My jsme samozřejmě s vedením studentského sněmu připraveni jednat o jejich nápadech a námětech, se kterými již nyní postupně začínají přicházet,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Sněm tvoří zvolení zástupci z řad středoškoláků. Jednotlivé střední školy byly oslovovány organizátory prostřednictvím emailu. V tuto chvíli je podle nich zapojeno přes 30 středních škol v kraji.

12 zobrazení

Comments


bottom of page