top of page
  • Obrázek autora3PK

Kraj podpoří nákup 47 hasičských dopravních automobilů. Vyčlení přes 14 milionů korun

Pardubice - Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí dotací na pořízení nových dopravních automobilů pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí. Celkově bude částkou 14,1 milionu korun podpořeno pořízení 47 automobilů. Každá z nich získá od kraje 300 tisíc korun. Dobrovolní hasiči sehráli velmi důležitou úlohu v rámci krajské distribuce osobních ochranných prostředků a dezinfekce. V jeden okamžik bylo zapojeno až 47 dopravních automobilů, z nichž většina byla z krajské dotace pořízena v minulých letech.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Již před časem jsme avizovali, že krajské dotace v oblasti krizového řízení nebudeme upravovat, protože právě dobrovolní hasiči po celou dobu trvání nouzového stavu a fungování krajské distribuční sítě sehrávali klíčovou roli, a to včetně zapojení dopravních automobilů, na jejichž pořízení přispíváme od roku 2016. V letošním roce doporučila odborná komise 47 žádostí, z nich každá získá 300 tisíc korun z krajského rozpočtu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru garantuje obcím dotaci na nový dopravní automobil ve výši 70 procent z pořizovací ceny, maximálně se však jedná o 450 tisíc korun. Pořízení automobilu se tak pro obce stává velmi zajímavé a výhodné,“ sdělil hejtman.

Vybavenost dobrovolných hasičů je podle krajského starosty Josefa Bidmona nyní na velmi vysoké úrovni. „Každou žádost se strany obcí prověřujeme v rámci odborné komise a zkoumáme její opodstatněnost. Dopravní automobily slouží v řadě obcí nejen pro místní hasiče k zásahu a pro různé převozy materiálu v rámci ostatní činnosti jednotky, ale jsou k dispozici pro i mladé hasiče na soutěže či různé akce. Proto považujeme za důležité, aby byla vozidla v co nejlepším technickém stavu. Troufám si tvrdit, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších hasičských dotací, protože nabízí pro obce opravdu dobré podmínky,“ řekl starosta Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje a předseda zastupitelského výboru pro integrovaný záchranný systém Josef Bidmon.

תגובות


bottom of page