top of page

Kraj hledá projektanta na stavbu tělocvičny v Letohradě

Krajští radní na svém pondělním jednání schválili zahájení výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace pro výstavbu tělocvičny Průmyslové střední školy v Letohradě. Stavební část projektu by měla vyjít na částku 80 milionů korun a mohla by být zahájena již v příštím roce po zajištění zdrojů v krajském rozpočtu.

„O výstavbě tělocvičny pro naši Průmyslovou střední školu Letohrad hovoříme se starostou Petrem Fialou již několik let. Ze strany města byl opakovaně vznášen požadavek, aby byla tělocvična využitelná i po vyučování pro širokou veřejnost ve městě, ale i pro sportovní kluby. Jedná se o podobný model, jaký je využíván například v tělocvičně v České Třebové či dalších tělocvičnách, které u našich středních škol máme,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Předpokládané náklady stavby byly schváleny ve výši 80 milionů korun včetně daně pro stavební část. Pevně věříme, že situace na stavebním trhu bude do zahájení výběrového řízení příznivá. Samotná stavby by mohla být při zajištění zdrojů v krajském rozpočtu zahájena v příštím roce s dokončením v roce 2024,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Podle radního pro oblast školství Josefa Kozla by tak v Letohradě vznikla plnohodnotná tělocvična se zázemím. „Předpokládaná plocha tělocvičny je 25x45 metrů tak, aby byla vhodná pro tenis, florbal, futsal, basketbal či volejbal. Plocha bude pro uvedené sporty nalajnovaná s možností rozdělení hrací plochy na dvě menší, a to pro lepší zajištění ekonomiky provozu. Tělocvična bude disponovat tribunou pro 200 diváků, z toho minimálně 100 míst bude k sezení,“ odkryl část záměru radní Josef Kozel.

Město Letohrad po dohodě kraji na stavbu přispěje. „Dohodli jsme se, že z rozpočtu města vyčleníme částku až do výše pěti milionů korun včetně daně na vybudování parkovacích ploch, jelikož ty k tělocvičně s využitím pro sportovní kluby a veřejnost patří. Není to však první částka z rozpočtu města. Již v minulosti jsme odkoupili bývalý mlýn včetně pozemků a zajistili jeho demolici. Celkově tak odhaduji spoluúčast města na celé akci na 12 milionů korun,“ řekl starosta Letohradu Petr Fiala.

4 zobrazení

Comments


bottom of page