top of page

Kraj chce začít opravovat průtah Hradcem nad Svitavou již letos v červenci

Hradec nad Svitavou - Jižně od Svitav se nachází Hradec nad Svitavou. Se starostou Kamilem Pavlišem zde v úterý dopoledne jednal hejtman Martin Netolický. Obec čeká dokončení druhé etapy vodovodu za 80 milionů korun. Součástí je také modernizace průtahu obcí v délce přes čtyři kilometry. Ta by měla začít letos v létě.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Modernizace průtahu Hradcem nad Svitavou je v tuto chvíli ve fázi výběrového řízení s tím, že pokud půjde vše podle plánu, tak bychom chtěli na začátku července začít. Tuto stavbu bylo nutné sladit s obecní investicí do vodovodu, který celý vyjde na 140 milionů korun, z toho druhá etapa 80 milionů. Tímto tak bude mít obec hotové všechny inženýrské sítě za přibližně 350 milionů korun,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Starosta Kamil Pavliš připomněl, že bude muset omezit některé investice. „Předpokládáme, že přijdeme o 6,5 milionu korun, což pro nás bude znamenat zrušení oprav některých místních komunikací, kterých máme přibližně 16 kilometrů. Doufám, že se nám vše podaří dokončit alespoň v příštím roce,“ řekl Kamil Pavliš, který hejtmana seznámil s plány rozšíření parcel pro výstavbu rodinných domů a s tím spojenou potřebu na napojení do energetické sítě.

Hradec nad Svitavou se nachází přibližně čtyři kilometry jižně od Svitav na železniční trati z Brna do České Třebové a souběžně s ní silnice z Letovic do Svitav. Až do roku 1991 spadala obec pod Svitavy a následně se stala samostatnou. V současné době má obec 1693 obyvatel.


410 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page