top of page

Kraj chce na ateliéry uměleckoprůmyslové školy získat z dotací 150 milionů korun.

Jedním z klíčových investičních projektů Pardubického kraje v oblasti školství pro nejbližší období je jednoznačně vybudování ateliérů SŠ uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí v areálu Perla. O dalším postupu přípravných prací rozhodli v pondělí na svém jednání krajští radní. Projekt je připravován tak, aby bylo možné na něj získat dotaci z Národního plánu obnovy.

„Vybudování ateliérů v areálu bývalé Perly pro naši SŠ uměleckoprůmyslovou v Ústí nad Orlicí považuji za jednu z klíčových investic v oblasti školství. Vzhledem ke svému rozsahu, který dosahuje téměř 200 milionů korun, se také řadí k největším. Abychom tuto stavbu mohli realizovat a zároveň měli možnost investovat například do modernizace areálu SPŠ elektrotechnické v Pardubicích v ulici Do Nového, nové jezdecké haly pro Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem nebo do modernizace dílen na Střední škole gastronomické a technické v Žamberk, děláme nyní maximum proto, abychom na ateliéry získali dotaci z Národního plánu obnovy,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také přiblížil aktuální kroky kraje v rámci příprav. „Do 20. dubna musí být podána žádost o dotaci do vyhlášené výzvy, což je termín, ke kterému nyní napínáme naše síly. Na konci listopadu pak musíme doložit stavební povolení a následně bychom v roce 2024 chtěli začít stavět s dokončením fyzické realizace projektu nejpozději na konci roku 2025. Odhad doby realizace stavby je v tuto chvíli přibližně až 20 měsíců,“ řekl hejtman Netolický.

Nová moderní budova je zcela zásadní pro další rozvoj uměleckoprůmyslové školy. „Stávající prostory jsou z hlediska zájmu o školu a jejího dalšího rozvoje zcela nedostačující a nevhodné. Novými ateliéry vytvoříme zcela unikátní prostor, jehož součástí budou učebny, dílny, ateliéry a potřebné zázemí pro výuku uměleckých oborů textilní výtvarnictví, užitná fotografie a média, průmyslový design, modelářství a návrhářství oděvů, grafický design a pro obor obalová technika,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

5 zobrazení

Comments


bottom of page