top of page

Perníkovou popelnici za nejlepší výsledky v třídění odpadu si odvezlo město Seč, je absolutním vítěz

Aktualizováno: 4. 10. 2021

Vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže v třídění odpadu O perníkovou popelnici 2020, které se tradičně koná v jarních měsících, bylo z důvodu covidových opatření přesunuto na začátek podzimu. Ceny si včera všichni ocenění převzali v prostorách pardubického zámku. Absolutním vítězem soutěže se stalo město Seč.


„Jsem velmi rád, že jsou v Pardubickém kraji jak menší obce, tak i větší města v třídění odpadu aktivní, za to bych všem chtěl moc poděkovat. Především v době lockdownu, kdy byli lidé více doma, se jeho produkce výrazně zvýšila a bylo potřeba k třídění postupovat zvlášť zodpovědně,“ sdělil radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Miroslav Krčil.

Jasným důkazem, že patří Pardubický kraj mezi premianty v třídění odpadu, je vítězství města Chocně v celorepublikovém kole soutěže O křišťálovou popelnici.

Hlavním kritériem pro hodnocení bylo množství vytříděného odpadu (papír, plasty, sklo a kovy) na osobu a rok pro každou komoditu samostatně. Body navíc získaly obce a města, které splňovaly další kritéria (oddělený sběr čirého skla, sběr nápojových kartonů a podobně).

Tradiční součástí slavnostního vyhlášení je i ocenění obcí, které si dobře vedly v rámci zpětného odběru vysloužilého elektra kolektivních systémů Elektrowin a ASEKOL.

Výsledky soutěže O perníkovou popelnici 2020:

Obce do 300 obyvatel

1. obec Neratov

2. obec Holotín

3. obec Žlebské Chvalovice

Obce do 2 000 obyvatel

1. město Seč

2. obec Slepotice

3. obec Jankovice

Obce nad 2 000 obyvatel

1. město Choceň

2. město Holice

3. město Moravská Třebová

Absolutní vítěz město Seč

Skokan roku obec Rozhraní

Kolektivní systém Elektrowin

obce do 2 000 obyvatel obec Sobětuchy obce od 2 001 obyvatel město Hlinsko skokan roku obec Prosetín

Kolektivní systém ASEKOL

obce do 2 000 obyvatel obec Moravany obce do 5 000 obyvatel město Jablonné nad Orlicí obce nad 5 000 obyvatel město Ústí nad Orlicí speciální odměna obec Chvojenec

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page