top of page

Heřmanův Městec opravil bývalý městský úřad pro základní školu

V Heřmanově Městci byl dnes slavnostně otevřen zrekonstruovaný dům č.p. 4, který v minulosti sloužil pro potřeby městského úřadu. Opravená budova za více než 40 milionů korun bude sloužit pro potřeby základní školy. Slavnostního otevření se kromě starosty města a radního Pardubického kraje pro oblast školství Josefa Kozla zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

„Když jsem před osmi lety nastoupil do funkce starosty, tak budova městského úřadu byla ve velmi špatném stavu a nedělala nám rozhodně radost. Po vybudování nového úřadu jsme začali řešit, co s touto budovou dál. Propojení se základní školou, do které chodí téměř 800 dětí a je spádovou pro široké okolí, se nabízelo a jsem rád, že se nám to nyní podařilo," řekl starosta Heřmanova Městce Josef Kozel.


V rámci přestavby za 40 milionů korun byly vybudovány nové kmenové třídy, odborné učebny a družina, včetně zajištění bezbariérovosti a bezbariérové toalety.


"Přestěhování radnice je vždy odvážným krokem, ale v případě Heřmanova Městce to byl nezbytný předpoklad pro rozšíření základní školy a rekonstrukci celé památkově chráněné budovy. Osobně považuji za důležité, že se podařilo budovu v centru města velmi šetrně opravit a zachovat její původní ráz. Celému náměstí se pak velmi uleví po přesunu autobusového nádraží k železniční stanici," řekl hejtman Martin Netolický.

7 zobrazení

Comments


bottom of page