top of page

Domov mládeže v Kladrubech nad Labem čeká kompletní rekonstrukce

Ubytovací zázemí pro studenty a studentky Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem by mělo doznat zásadních změn. Pardubický kraj připravuje komplexní rekonstrukce vnitřních prostor domova mládeže. Předpokládané náklady před výběrovým řízením na zhotovitele činí 28 milionů korun.


„Domov mládeže v Kladrubech nad Labem patří mezi ty, na které se chceme investičně zaměřit, protože jeho stav neodpovídá standardům, které bychom chtěli našim studentkám a studentům nabízet. Součástí rekonstrukce je kompletní úprava vnitřních prostor domova, a to včetně samotných pokojů. Budeme měnit veškeré rozvody, podlahy, obklady, ale také všechno vybavení pokojů a jednotlivých buněk. V rámci projektu bude řešena i rekonstrukce suterénu, kde se nachází prostory šaten a místnost pro mytí holínek,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel s tím, že rekonstrukce bude řešena po jednotlivých patrech za plného provozu internátu.

Pardubický kraj v posledních letech investoval do Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem další významné prostředky. „V roce 2019 jsme za 13 milionů korun dokončili rekonstrukci kuchyně a jídelny, protože tehdejší zázemí neodpovídalo jak hygienickým normám, tak nárokům na bezproblémový provoz. Vedle toho jsme za 3,5 milionu korun upravili unikátní demonstrační učebnu a za 2,5 milionu korun zrekonstruovali kotelnu. Postupně se nám tak daří školu, která je svým zaměřením specifická v rámci celé republiky, dávat do stavu, ve kterém jsou již jiné školy v regionu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page