top of page

Do Ležáků po opravené silnici již v příštím roce, přislíbil hejtman řediteli Památníku Lidice

Pardubice - Investice do Larischovy vily či úpravy v okolí památníku v Ležákách. Témata jednání hejtmana Martina Netolického s ředitelem Památníku Lidice Eduardem Stehlíkem. Právě pod něj celá oblast Ležáků patří. Obě významná místa Pardubický kraj dlouhodobě podporuje. V případě Larischovy vily dokonce částkou 15 milionů korun na záchranu a obnovu budovy.

„Ve dnech, kdy si připomínáme konec II. světové války je setkání s ředitelem Památníku Lidice velmi symbolické. Již před časem jsme se zavázali, že poskytneme finanční prostředky v objemu 15 milionů korun na záchranu a následné znovuotevření Larischovy vily, do které byli převezeni ležáčtí občané před popravou. V letošním roce jsme uvolnili zbývající prostředky ve výši 10 milionů korun a pevně věřím, že již v průběhu letošního roku by mohlo dojít k otevření alespoň některých částí sklepení budovy,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten ředitele Památníku Lidice, pod který spadá také Památník Ležáky, informoval o investicích kraje do oprav silnic v okolí. „V tuto chvíli je zpracovávána projektová dokumentace na úsek z Miřetic na konec Ležáků s tím, že oprava by měla proběhnout v příštím roce. Navazovat bude další úsek až do Dřeveše. Jedná se o součást celé řady oprav v celé oblasti Hlinecka a jsem přesvědčen, že je to i naše morální povinnost přispět k tomu, aby bylo celé území v odpovídajícím a důstojném stavu,“ řekl hejtman Netolický.

22 zobrazení

Comments


bottom of page