top of page

Brněnec připravuje stavbu tělocvičny. Další projekty mohou být kvůli pandemii ohroženy

Brněnec - Návštěvou Brněnce zahájil hejtman Martin Netolický úterní cestu po Svitavsku. Se starostou Blahoslavem Kašparem řešil mimo jiné pokračování prací v bývalé Schindlerově továrně, ale také záležitosti v dopravě, či aktuální investice v obci, která disponuje rozpočtem okolo 20 milionů korun.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Brněnec v tuto chvíli masivně investuje do rozvoje obce. Téměř z poloviny je hotová přestavba místní hasičárny za přibližně 7,5 milionu korun, pokračuji úpravy chodníků a před zahájením je stavba tělocvičny za 36 milionů korun. Obec i v souvislosti se současnou nelehkou dobou počítá s přijetím úvěru, ale má požádáno také o dotaci na Ministerstvu financí. Pokud by obec dotaci získala, pomůže to odblokovat další připravené projekty, které by jinak bylo nutné odložit, a to v souvislosti s takzvaným kompenzačním bonusem pro OSVČ a drobné podnikatele,“ řekl hejtman Netolický, který připomněl krajskou investici do opravy silnice a mostu směrem na Březovou nad Svitavou, ale také další investiční akce kraje, které neustávají ani v těchto dnech.

Starosta Blahoslav Kašpar pochválil dosavadní spolupráci s krajem. „Pravidelně žádáme na naše projekty v rámci různých dotačních titulů kraje včetně Programu obnovy venkovy, kultury či sportu. Obdrželi jsme dotaci na rekonstrukci vodovodu, sportovního hřiště za koupalištěm, opravu kapličky nebo jsme získali příspěvek na nákup dopravního automobilu pro naše dobrovolné hasiče. Jsem rád, že i v této těžké době můžeme s krajem spolupracovat, a že nezapomíná ani na periferní oblasti,“ řekl starosta Brněnce Blahoslav Kašpar.

Debata, které se zúčastnili také místní občané, se dotkla také aktuální situace v bývalé Schindlerově továrně. „Obec provedla dle předchozí dohody změnu územního plánu, což je pro další rozvoj lokality nezbytné. My jsme před lety provedli sanaci areálu a průzkum, který naštěstí neprokázal znečištění půdy a spodních vod,“ řekl hejtman Netolický.


Brněnec leží přibližně 15 kilometrů jihovýchodně od Svitav v údolí řeky Svitavy, která tvoří historickou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Brněnec vznikl sloučením dvou původně samostatných vsí, Brněnce a Moravské Chrastové, a dnes ji tvoří místní části Brněnec, Moravská Chrastová, Podlesí a Chrastová Lhota. V obci žije okolo 1 300 obyvatel.51 zobrazení

Comentarios


bottom of page