top of page
  • Obrázek autora3PK

Bezděčí u Trnávky pokračuje v přestavbě statku na obecní dům

Do Bezděčí u Trnávky přijel v pátek v rámci výjezdu v regionu Moravskotřebovska a Jevíčska hejtman Martin Netolický. Se starostkou Petrou Klíčovou si prohlédl objekt bývalého statku, který obec i za finančního přispění kraje přestavuje na několik etap na obecní dům s prostorem pro obecní úřad či společenský sál či prostor pro kosmetický a kadeřnický salon. Velká část prací v interiéru je již hotová a dům již slouží svému účelu. Investice zatím dosáhla 11 milionů korun. 

„Bezděčí u Trnávky se před několika lety rozhodlo investovat do velké přestavby bývalého statku na multifunkční obecní dům s prostorem pro obecní úřad, společenský sál, ale například i prostor pro masérku a kadeřnici. Velká část prací v interiéru je již hotová a svému účelu již budova slouží. Náklady na přestavbu prozatím dosáhly 11 milionů korun s tím, že v několika letech jsme obec podpořili částkou v souhrnné výši přibližně 4,5 milionů korun, a to v rámci dotačního programu na podporu projektů v problémových regionech našeho kraje, “ uvedl hejtman Martin Netolický, kterého starostka Petra Klíčová informovala o pokračování projektu v letošním roce, kdy by mělo v přístavbě vzniknout mimo jiné zázemí pro zaměstnance obce. V areálu statku je také prostor pro komunální techniku nebo garáž pro dopravní automobil místní jednotky požární ochrany, a proto byla v rámci setkání řeč také o fungování a podpoře dobrovolných hasičů.

Bezděčí u Trnávky leží ve východní části okresu Svitavy, na pomezí Boskovické brázdy a Zábřežské Vrchoviny. Založena byla v 11. století. Poprvé se Bezděčí připomíná v listině z roku 1258, stejně jako její místní část Unerázka. Od roku 1925 nese název Bezděčí u Trnávky. Žije zde přes 180 obyvatel.


Comments


bottom of page