top of page
  • Obrázek autora3PK

Bez nasazení dobrovolných hasičů by distribuce ochranných prostředků nemohla fungovat

Pardubice - Velkou zásluhu na úspěšném fungování systému distribuce ochranných prostředků v kraji mají dobrovolní hasiči. Do aktivní služby se zapojilo přes 100 jednotek ve třech skladech v Chrudimi, Litomyšli a Ústí nad Orlicí. Vzhledem ke stávajícímu systému distribuce bude od května upraveno jejich fungování tak, aby byla zajištěna pohotovost při dodávkách a nebylo nutné hasiče vytěžovat přímo ve skladech v době, kdy není žádný závoz avizován.


Bez nasazení dobrovolných hasičů by distribuce ochranných prostředků nemohla fungovat

„Nastavení fungování dobrovolných hasičů v rámci distribuce ochranných prostředků a dezinfekce považuji za ohromný úspěch. Podařilo se nám vytvořit systém, který byl schopný pružně reagovat na často pozdně hlášené dodávky do centrálního skladu v Chrudimi. V něm se materiál ihned evidoval a distribuoval dále do území, na čemž mají hasiči lví podíl. Zároveň se díky nim podařilo velmi rychle distribuovat dezinfekční prostředky přímo od výrobce, k čemuž bylo využito 49 dopravních automobilů v rámci jednoho dne,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Po dohodě s krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem budeme upravovat služby tak, abychom nedrželi hasiče ve skladech v Litomyšli a Ústí nad Orlicí každý den v momentě, kdy není avizován závoz ani distribuce do území. Chrudimský sklad bude i v květnu pokračovat s každodenní službou a noční pohotovostí,“ řekl hejtman Netolický.

„Do konce dubna budou hasiči v Litomyšli a Ústí nad Orlicí pracovat dle původního rozpisu, kdy denní směna zaváží materiál dle potřeby a noční směna je připravena v pohotovosti na telefonu. Od května budou denní směny pouze dvakrát týdně bez noční služby. Samozřejmě i v těchto skaldech bude zajištěna pohotovost v případě urgentní potřeby distribuovat jakýkoliv materiál,“ sdělil krajský starosta dobrovolných hasičů a krajský zastupitel Josef Bidmon.Comments


bottom of page