top of page

Bělou u Jevíčka trápí slabý mobilní signál a kamiony

Bělá u Jevíčka byla poslední čtvrteční zastávkou hejtmana Martina Netolického při čtvrteční cestě po regionu. Na setkání v obecním společenském domě dorazili také starostové Slatiny a Březiny, kteří s hejtmanem hovořili o investicích do silniční sítě, podpoře venkovských prodejen či pokrytí mobilním signálem.


„Vzhledem k investicím do silniční sítě na Moravskotřebovsku a Jevíčsku sloužila často silnice z Jevíčka přes Bělou až do Březiny jako objízdná trasa. Tomu také odpovídá její stávající stav. Problémem v regionu je také silnice II/368 z Letovic na Moravskou Třebovou přes Březinu, Křenov a Dlouhou Loučku. Ta bohužel pro řadu nákladních vozidel slouží jako alternativa ke zpoplatněné silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami, což se projevuje na stavu komunikace a zvýšeném provozu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Řeč byla také o dotačním titulu kraje, který podporuje fungování venkovských prodejen. V letošním roce kraj na tyto účely rozdělil přes šest milionů korun pro 106 obcí. Právě v Bělé tato krajská dotace pomáhá s fungováním místního obchodu. V letošním roce obdržela přes 37 tisíc korun.

Hejtman přislíbil také jednání s mobilními operátory o zlepšení pokrytí. „Již před několika lety jsme na základě podnětů starostů obcí jednali s mobilními operátory o zlepšení pokrytí mobilním signálem. Bohužel v Bělé u Jevíčka problém i nadále přetrvává, což způsobuje velké komplikace také při komunikaci s lékařem, a proto má řada rodin stále zapojenou pevnou linku,“ řekl hejtman.

8 zobrazení

Comments


bottom of page