top of page
  • Obrázek autora3PK

Žamberk připravuje budování domova pro seniory a zimního stadionu

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek odpoledne město Žamberk. Se starostou Jiřím Mencákem a místostarostou Ondřejem Jirešem řešil připravované rozvojové projekty ve městě včetně myšlenek na vybudování domova pro seniory. Řeč byla také o oblasti silniční infrastruktury či dalších investicích ve městě.

„Jedním z rozvojových projektů, které vedení města připravuje, je vybudování domova pro seniory. V rámci zajištění plošné dostupnosti péče je oblast Žamberecka z našeho pohledu pro vybudování domova pro seniory a domova se zvláštním režimem velmi vhodná a tato služba potřebná. Vzhledem k přípravám nového střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje po roce 2024 jsme připraveni s městem debatovat o potřebné kapacitě s tím, že poměr lůžek v režimu domova pro seniory a domova se zvláštním režimem je k jednání,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Vedení města informovalo hejtmana o tom, že Národní sportovní agentura navrhla projekt budování zimního stadionu v Žamberku k financování v rámci jednoho z vyhlášených dotačních titulů. „V rámci dotačního titulu pro investice nad 10 milionů korun bylo k financování Národní sportovní agenturou doporučeno 11 žádostí z toho tři z našeho kraje. Vedle Žamberka také Litomyšl a Ústí nad Orlicí,“ řekl hejtman Netolický.

Tématem jednání byl také plán investic kraje do silniční infrastruktury. „Letošním roce máme připravenou rekonstrukci ulice Draha směrem na Klášterec nad Orlicí. Dále v regionu řešíme opravu průtahu Lukavicí na silnici II/310 a zároveň chceme opravit úsek z Letohradu v lokalitě U Cihelny. V příštím roce bychom pak rádi pokračovali z Lukavice směrem do Žamberka,“ sdělil hejtman Martin Netolický, který s vedením města mluvil také o přesunu autobusové zastávky v Nádražní ulici v blízkosti knihovny a vybudování ostrůvku, který by u autobusového zálivu zkrátil délku přechodu a zvýšil tak bezpečnost chodců.

Comentários


bottom of page