top of page

Českotřebovský podnikatelský inkubátor se otevírá

Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK, rozšiřuje svou působnost do nové části Pardubického kraje, a to do České Třebové. Slavnostní otevření 10. října 2023 tak představuje důležitý krok směrem k podpoře podnikatelského rozvoje ve východní části kraje.

"Pobočka v České Třebové vzniká s cílem rozšířit dosah P-PINK na východní část Pardubického kraje, která často čelí hospodářskému a sociálnímu odloučení. Tímto krokem se zvýší dostupnost našich služeb a podpory pro podnikatele a startupy v této oblasti. Jsme moc rádi, že jsme mohli využít budovy bývalé společnosti MIKA, kterou nám propůjčil kraj. Díky tomu můžeme v České Třebové nabídnout 3 kanceláře , 4 coworkingová místa i zasedací místnost.” uvedl ředitel a mentor P-PINK Jiří Janků.


„Velkou výhodou je z mého pohledu bezprostřední blízkost naší střední školy, ve které se vyučují strojírenské obory, truhlář a podobně. Absolventi školy se tak de facto mohou přestěhovat do sousedního objektu, pokud budou chtít začít podnikat. Velkým problémem pro začínající živnostníky je jednak orientace v celém systému, může to být oblast finančního poradenství, daňového poradenství, marketingového, celá řada dalších, které se dají tady nabízet, a to samé se týká pochopitelně i sdílených dílen a aktivit, které podnikatelský inkubátor nabízí již nyní v Pardubicích,“ sdělil hejtman Martin Netolický.


Historie této budovy má svůj zajímavý příběh. Původně byla stavěna se záměrem vytvořit dílny pro praktickou výuku, ale k tomu nikdy nedošlo. Své sídlo zde měla společnost MIKA, která v červnu roku 2022 ukončila svou činnost. Příležitosti se chytil P-PINK, který dostal budovu do správy a rozhodl se zde vybudovat svoji další základnu. A i příběh ČT-PINK jako reuse pointu je inspirující. Namísto nakupování nového nábytku se P-PINK rozhodl využít stávajícího a staršího darovaného vybavení. Byla tak zahájena veřejná sbírka nábytku, do které se zapojilo i město Česká Třebová a Pardubický kraj. Díky jejich podpoře byla budova vybavena kancelářským nábytkem, kuchyňkou, která byla původně v bývalé budově P-PINK, tiskárnou a dalším vybavením. ČT-PINK tak nyní nabízí široké spektrum služeb: inspiraci, inovaci, vzdělávání, sdílené prostory, kuchyňku, tiskárnu, zasedací místnost, umělecký ateliér.


Díky ČT-PINK a reuse vybavení se podařilo ve velmi krátkém čase zprovoznit pobočku ve východní části kraje a přinést podnikatelům moderní prostřední a podpůrné služby P-PINK. Současně pracujeme na druhé fázi projektu, kompletní rekonstrukci budovy, tu nazýváme ĆT-PINK 2.0. Přinese moderní nejen kancelářské ale i průmyslové zázemí pro začínající podnikatele, kterým tak usnadní jejich podnikatelskou cestu.


Svou činnost zahájí ČT-PINK hned po slavnostním otevření spuštěním PINKaka, což je jednoduše řečeno kurz pro podnikatele všech forem a fází vývoje jejich byznysu. “ČT-PINK vnímám jako velkou příležitost a pomoc nejen pro mladé začínající podnikatele, ale i pro ty, kteří se rozhodli svou kariéru restartovat a jít si za svými sny. Těším se z toho, že v mém městě vzniká projekt, který nepodpoří startupy pouze technologickou podporou a zázemím, ale stane se pro ně inspirativním a přátelským

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page