top of page
  • Obrázek autora3PK

Útěchov přijde kvůli kompenzačnímu bonusu o čtvrtinu rozpočtu

Útěchov - Čtvrtou zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestě regionem Moravskotřebovska byla obec Útěchov, kde se hejtman společně se starostou Ladislavem Šafrem setkal s místními dobrovolnými hasiči a členy zastupitelstva obce. Právě hasičům bylo směřováno poděkování za pomoc při distribuci osobních ochranných prostředků a dezinfekce v rámci koronavirové pandemie.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Považuji za velmi důležité opakovat, že fungování dobrovolných hasičů v našem kraji bylo na velmi vysoké úrovni a bez jejich práce bychom celý systém rozhodně nemohli nastavit. Celkem se zapojilo 96 jednotek, což je okolo 500 hasičů, a to nejen členů jednotek, ale členů sborů, kteří přímo v jednotkách nejsou,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Starosta Útěchova Ladislav Šafr připomněl, že jeho obec v rámci plánovaného podílu na kompenzačním bonusu přijde o čtvrtinu ze svého rozpočtu. „Pro naši obec, která má rozpočet přibližně čtyři miliony korun, se jedná o výpadek jednoho milionu, takže očekávám de facto zastavení investiční činnosti na obci. Bohužel tak nemůžeme dát práci lidem z našeho okolí, protože samozřejmě na drobné opravy či práce využíváme místní lidi,“ řekl Ladislav Šafr. Hejtman připomněl, že kraj sice nebude omezovat žádné investiční akce, ale očekávaný propad pro kraj činí 800 milionů korun. Pro místní je důležité, že kraj již v letošním roce začne stavět novou budovu nemocnice následné péče v Moravské Třebové.Comments


bottom of page