top of page
vrstevnice.png
Hejtman Flat NK7_8616.png
doplnkove_prvky.png

JSME TÝM

LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ

MEZI VÁMI

JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

hejtman Pardubického kraje

Narodil jsem se 22. září 1982 v Ústí nad Orlicí, avšak celý můj život je pevně spjatý s Českou Třebovou, kde jsem vystudoval místní gymnázium. Po jeho dokončení v roce 2001 jsem nastoupil na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde jsem následně absolvoval také doktorské studium se zaměřením na finanční právo a finanční vědy. V rámci studia a následné pedagogické činnosti jsem se zaměřoval na oblast rozpočtového práva a financování územních samosprávných celků, což nyní uplatňuji v rámci vedení kraje a zodpovědnosti za oblast financí. Od roku 2008 jsem čtyři roku pracoval jako odborný asistent na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a již od roku 2002 se váže má spolupráce s tehdejším poslancem a později ministra pro místní rozvoj a hejtmanem Radko Martínkem.

V roce 2006 jsem poprvé uspěl ve volbách do zastupitelstva našeho města a stal se zastupitelem. Od roku 2008 jsem zastupitelem kraje, kde jsem v roce 2011 dostal na starost oblast zdravotnictví, ve kterém jsme nastartovali velké změny spojené především se stabilizací hospodaření a následnou fúzí pěti samostatných nemocnic do jedné společnosti. Od voleb v roce 2012 jsem již druhé funkční období hejtmanem našeho kraje se zodpovědností za rozpočet a finance. Pokud se mám ohlédnout zpět, tak bych osobně charakterizoval toto období jako snahu pomáhat rozvoji ve všech částech našeho kraje. Snažíme se rovnoměrně rozprostírat investice i do periferních oblastí regionu tak, abychom se nezaměřovali pouze na sídelní město našeho kraje. S nadsázkou svým kolegům někdy zdůrazňuji, že náš kraj není pouze od Svítkova po Černou za Bory, ale od Jevíčka a Králík až po Kojice a Třemošnici.

Nasazení, s jakým se snažím funkci hejtmana Pardubického kraje vykonávat, velmi výrazně zasahuje i do osobního života, a proto jsem před několika lety uvažoval o tom, že druhé funkční období bude moje poslední, avšak v průběhu loňského roku jsem byl osloven různými osobnostmi kraje, kterých si upřímně vážím, zda bych ještě jednou kandidaturu nezvážil. Podporu mi nabídli starostové, představitelé spolků i různých organizací, a proto budou krajské volby v letošním roce pro naší koalici 3PK obrovskou výzvou, na kterou se nesmírně těším. Jsem přesvědčený, že lidé v těchto volbách nehlasují podle centrální „pražské“ politiky, ale hodnotí stále více konkrétní osoby. Jdu do toho s elánem, energií, a také zkušenostmi.

Věřím, že náš tým bude úspěšný.

Kandiduji za Českotřebovsko

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

ceska trebova@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Pro mne osobně je důležité, že jde o projekt lidský a ne partajně-politický. Jsme tým lidí, které spojuje společná myšlenka prosperujícího Pardubického kraje. A to nás zásadně odlišuje od všech ostatních volebních uskupení. Jde také o lidi, kteří už v životě něco dokázali ve svých profesích. Mají za sebou bohaté zkušenosti z reálného života a hlavně mají jasnou vizi, jak zlepšovat život v našem regionu. A v neposlední řadě to byla moje osobní zkušenost jako starosty Hlinska - současné vedení kraje funguje velmi dobře a je za ním vidět kus pořádné práce.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Nabídnout mohu energii, selský rozum, pokoru a odhodlání. A  když něco dělám pro moje a pro naše děti, zkrátka pro budoucnost, tak dovedu být hodně zarputilý. Moji sousedé u nás na Hlinecku znají práci našeho týmu, kterou na hlinecké radnici odvádíme ve prospěch našeho města i celého regionu. Máme jasnou vizi a konkrétní cíle, za kterými jdeme. Stejně jako se staráme o Hlinsko, tak bych rád pomohl i s dalším rozvojem Pardubického kraje. Vždyť je to místo, kde bydlíme a žijeme a kde chceme bydlet a žít společně s našimi dětmi!  

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Je to rovnoměrný rozvoj všech částí  kraje. A to pro mne představuje zachování služeb na venkově, dostupné školství, zdravotnictví a opravené silnice. Zastávám dlouhodobě názor, že pokud se bude dařit městům, ale i těm nejmenším obcím, pak se bude dařit celému kraji.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

bottom of page