top of page

Napsali o nás

Pardubický kraj má v zásobě ochranné pomůcky na několik týdnů, v rezervě jsou ústenky, respirátory, ochranné obleky nebo brýle. Třeba roušek je ve skladech asi milion.

Muzeum v dělostřelecké tvrzi Bouda vylepšuje zázemí pro návštěvníky, v nové provozní budově jim začala sloužit čekárna.

Dosavadní pardubický hejtman Martin Netolický by nyní mohl pro kolegy ze sociální demokracie sepsat příručku, jak přežít. Zatímco v celé zemi vládní strana propadla, on dokázal se svojí koalicí 3PK (ČSSD a hnutí Společně pro kraj) zopakovat druhé místo v krajských volbách. A má šanci dál vést kraj. Získal 6 777 preferenčních hlasů, což bylo v kraji suverénně nejvíc. Navíc bleskově dohodl pokračování koalice s KPK, STAN, ODS a TOP 09 a má velkou šanci získat křeslo hejtmana na již třetí volební období.

0efWFkzAAt5KtSFNUYItyqUj8I6Jn.jpeg

Zaměstnavatelé požadují od hygieniků plán, jak správně postupovat v případě výskytu nákazy covid-19. Zaznělo to na semináři, který k problematice nemoci pro firmy uspořádal Pardubický kraj a krajská hospodářská komora.

„Je jasné, že není možné vytvořit univerzální a vždy aplikovatelný rukovodič, ale je nutné nastavit základní pravidla pro informovanost o výskytu ...

Snímek obrazovky 2020-07-20 v 9.14.34.j

/ROZHOVOR/ Hejtman Martin Netolický stojí v čele Pardubického kraje už osmým rokem, od listopadu 2012.

pardubice-krajsky-urad-sal-jana-kaspara-

Lze již nyní říci, jak koronavirová krize změnila Hlinsko a jak ho změní do budoucna? Jaké investice se budou realizovat do konce roku? Jak je to s uzavírkou silnice z Jeníkova přes Blatno kvůli rekonstrukci mostů? Jak to vypadá s kruhovým objezdem u Zlaté Studny? Plánuje se v rámci parcel i napojení na holetínskou silnici?

UvZr87pLpTNWMBLdkQSs.jpg

Hnědé dopravní značky, upozorňující na průběh historické českomoravské zemské hranice, by se mohly již brzy objevit na některých místech Pardubického kraje. 

Koaliční uskupení 3PK minulý týden na svých facebookových stránkách nabídlo přímý přenos programové konference a představilo padesát svých kandidátů.

hermanuv_mestec_povoden.jpg

Město na Chrudimsku zvládlo povodeň za necelý den. Obchody, restaurace a městská infrastruktura začala normálně fungovat od pondělního dopoledne.

Pětasedmdesát dní trvající nouzový stav zasáhl rovněž do předvolebních kampaní stran a hnutí kandidujících v podzimních krajských volbách. Připouští to i většina lídrů.

Krajští radní v pondělí schválili dotace pro hasiče na pořízení požární techniky a zásahového vybavení v celkové hodnotě téměř 5,5 milionu korun.

brno-vesnice-chudcice-prodej-na-vesnici-

Vesnice bez krámu? To si nedokážeme představit, shodují se starostové obcí, ve kterých se daří udržet prodejny. Během karantény, která omezila volný pohyb lidí...

v-letohrade-otevrou-hasicske-minimuzeum_

Byla by škoda, aby naše historické stříkačky byly jen zavřené ve zbrojnici a prášilo se na ně, řekli si dobrovolní hasiči z Letohradu – Kunčic a budují hasičské minimuzeum.

Pětasedmdesát dní trvající nouzový stav zasáhl rovněž do předvolebních kampaní stran a hnutí kandidujících v podzimních krajských volbách. Připouští to i většina lídrů.

Na kompenzacích, které vláda naslibovala živnostníkům a firmám, se mají podílet i kraje a obce. Finanční prostředky z...

Snímek obrazovky 2020-05-22 v 16.51.47.

Letohrad – Stejně jako Pardubický kraj si v letošním roce významné jubileum připomíná také Muzeum řemesel v Letohradě, které je...

Snímek obrazovky 2020-05-13 v 15.04.22.

Za více jak 50 milionů korun vyroste ještě v letošním roce v Červené Vodě nová multifunkční sportovní hala, která umožní rozšíření sportovní nabídky...

LETOHRAD – Víte, že v jedné z místních částí Letohradu, v Kunčicích, se staví hasičské minimuzeum? Na jeho realizaci finančně přispělo město Letohrad a také Pardubický kraj.

PARDUBICKÝ KRAJ  Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila projektový záměr na stavební úpravy...

Krajští zastupitelé na svém úterním jednání schválili přijetí rámcové smlouvy na úvěr od Evropské investiční banky v hodnotě dvou miliard korun. Tyto prostředky budou využity na financování významných investičních akcí. Mezi ně patří výstavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici, stavba Nemocnice následné péče, modernizace Winternitzových automatických mlýnů či celá řada silnic...

Snímek obrazovky 2020-05-11 v 16.36.53.

PARDUBICE – Pardubický kraj dle předchozího příslibu reaguje na uvolnění opatření v oblasti školství, které vejde v platnost v pondělí 11. května.

V rámci pravidelných jednání krizového štábu bylo rozhodnuto o pořízení bezdotykových teploměrů...

Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích patřila od počátku koronavirové krize mezi ty nejaktivnější, ...

DSC_0574.JPG

Ačkoliv česká vláda nakupovala ochranné pomůcky od počátku epidemie koronaviru ze zahraničí, především z Číny, byla by naše země schopná být soběstačná.

Ukazuje se to na široké nabídce firem jen z Pardubického kraje. Ba co víc. Soběstačný by byl dokonce i samotný Pardubický kraj, kdyby byl samostatným státem.

stredocesky-rousky-rouska-siti-koronavir

PARDUBICE – Starostové obcí s rozšířenou působností a tajemníci jejich bezpečnostních rad jednali s hejtmanem...

Loňský rok byl pro Správu a údržbu silnic Pardubického kraje z hlediska investic...

Krajské listy.cz zajímalo, jak prožívá tento turbulentní koronavirový čas starosta menšího města…

Clipboard01_20200417.jpg
bottom of page