top of page
vrstevnice.png
machacek.png
doplnkove_prvky.png

POUZE OBCE

MĚSTA A KRAJ

VYTVÁŘEJÍ

TO SPRÁVNÉ

MÍSTO PRO 
ŽIVOT

Ing. Jan Macháček

starosta města Proseč

Je mi 42 let, jsem ženatý a mám tři děti. Od narození žiji v Proseči. Vystudoval jsem na Provozně-ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, obor Veřejná správa a regionální rozvoj. Před vstupem do komunální politiky jsem 11 let podnikal. Od roku 2010 jsem starostou města Proseč a předsedou Mikroregionu Maštale sdružujícího 12 obcí ve třech okresech.

Za 10 let jsem poznal, že funkce komunálního politika není snadná, ale práce pro město a náš region mě baví, dělám ji ze srdce rád a svými zkušenostmi a znalostmi bych rád pomohl také našemu kraji.
 
Mou prioritou je rozvoj venkovských oblastí a zmírnění vylidňování venkova v návaznosti na zachování a rozvoj dalších služeb pro občany.

Cílem je, aby Pardubický kraj byla dobrá adresa a dobré místo pro život.

Kandiduji za Chrudimsko

chrudim@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Osobně nemám vůbec rád dresování. Tento projekt vnímám hlavně jako uskupení chytrých a šikovných lidí, kteří se osvědčili v profesním životě a záleží jim na dalším rozvoji Pardubického kraje. Není mi lhostejné, kam se bude kraj rozvíjet a jaké služby bude občanům zajišťovat.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

10 let vykonávám funkci starosty města a také předsedy mikroregionu sdružujícího 12 obcí, kromě toho mám dlouholeté zkušenosti se soukromým sektorem a vedením obchodních společností. Pro udržitelný rozvoj je spolupráce veřejného, soukromého a neziskového sektoru velmi důležitá.
Jsou to organizmy, které musí žít v symbióze a měli by spolupracovat ve veřejném zájmu, v zájmu občanů kraje. Jsem připravený své znalosti a zkušenosti přenést i do fungování kraje a pomoci tuto symbiózu nastavit.

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Mou prioritou je rozvoj venkovských oblastí a zmírnění vylidňování venkova v návaznosti na zachování a rozvoj dalších služeb pro občany.

Kandiduji za politické hnutí SproK

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

bottom of page