top of page
vrstevnice.png
krcil Flat 2 NK7_5999.png
doplnkove_prvky.png

KDYŽ SE DAŘÍ

VENKOVU, OBCÍM

A MĚSTŮM, DAŘÍ

SE CELÉMU

KRAJI

Miroslav Krčil

starosta města Hlinsko

Je mi 45 let. S manželkou Mirkou jsme se brali před 22 lety a máme dvě děti - syna Míru a dceru Štěpánku. V Hlinsku bydlím více než 40 let. První tři roky jsem prožil v nedaleké obci Raná. Moje kořeny jsou tedy pevně srostlé s tímto regionem a se zdejšími vesnicemi, odkud moje rodina pochází, a kde žijeme stovky let. Jsem z venkovského regionu z Vysočiny a jsem na to hrdý. Vystudoval jsem hlinecké gymnázium a následně vyšší odbornou školu. Od roku 1997 jsem pracoval šestnáct let jako novinář. Věnoval jsem se převážně tématům zemědělství, problematice rozvoje obcí i měst a otázkám bezpečnosti. V roce 2012 jsem se stal asistentem senátora a v roce 2014 jsem byl zvolen starostou Hlinska. Nyní jsem členem hnutí Společně pro kraj.

S podporou spoluobčanů - sousedů, starostů obcí a měst z našeho regionu a s využitím všech znalostí získaných ve funkci starosty Hlinska se chci zaměřit na skutečný a efektivní rozvoj venkovských regionů. Udržení a podpora služeb pro občany celého kraje – pošty, dostupné úřady, venkovské obchody či kvalitní dopravní spojení je pro mne prioritou. Chci se zasadit o smysluplné investice ve všech částech Pardubického kraje, a to i mimo velká města.

Jako nezastupitelnou součást venkova vnímám zemědělství. Krajina, která je dobře obdělaná a udržovaná, je malebná a živá. A Pardubický kraj má to štěstí, že je malebný i živý. České potraviny, zemědělce a českou půdu nelze prostě ničím nahradit.

Bydlím tu, bydlet budu a mým cílem je, aby tu bydlely, studovaly a žily i moje a vaše děti.

Kandiduji za Hlinecko

hlinsko@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Pro mne osobně je důležité, že jde o projekt lidský a ne partajně-politický. Jsme tým lidí, které spojuje společná myšlenka prosperujícího Pardubického kraje. A to nás zásadně odlišuje od všech ostatních volebních uskupení. Jde také o lidi, kteří už v životě něco dokázali ve svých profesích. Mají za sebou bohaté zkušenosti z reálného života a hlavně mají jasnou vizi, jak zlepšovat život v našem regionu. A v neposlední řadě to byla moje osobní zkušenost jako starosty Hlinska - současné vedení kraje funguje velmi dobře a je za ním vidět kus pořádné práce.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Nabídnout mohu energii, selský rozum, pokoru a odhodlání. A  když něco dělám pro moje a pro naše děti, zkrátka pro budoucnost, tak dovedu být hodně zarputilý. Moji sousedé u nás na Hlinecku znají práci našeho týmu, kterou na hlinecké radnici odvádíme ve prospěch našeho města i celého regionu. Máme jasnou vizi a konkrétní cíle, za kterými jdeme. Stejně jako se staráme o Hlinsko, tak bych rád pomohl i s dalším rozvojem Pardubického kraje. Vždyť je to místo, kde bydlíme a žijeme a kde chceme bydlet a žít společně s našimi dětmi!  

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Je to rovnoměrný rozvoj všech částí  kraje. A to pro mne představuje zachování služeb na venkově, dostupné školství, zdravotnictví a opravené silnice. Zastávám dlouhodobě názor, že pokud se bude dařit městům, ale i těm nejmenším obcím, pak se bude dařit celému kraji.

Kandiduji za politické hnutí SproK

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

bottom of page