top of page
vrstevnice.png
fiala.png
doplnkove_prvky.png

UDĚLÁM VŠE 

PROTO, ABY SE
NÁM V KRAJI

DÁL DOBŘE 

DAŘILO

Petr Fiala

starosta města Letohradu a předseda Sdružení obcí Orlicko

Je mi 51 let a celý svůj dosavadní život jsem prožil v našem regionu Orlicka. Vystudoval jsem gymnázium v Žamberku, a protože pocházím z učitelské rodiny, odešel jsem studovat na Pedagogickou fakultu do Hradce Králové. Po roce jsem studium ukončil a zamířil k Českým drahám, protože se jednalo o jeden z mých dětských snů. Za dobu působení u ČD jsem prošel mnoha funkcemi od průvodčího osobních a mezinárodních vlaků, vlakvedoucího mezinárodních rychlíků až po ekonoma železniční stanice v Letohradě. V roce 2006 jsem byl zvolen do zastupitelstva města Letohrad, získal důvěru zastupitelů a byl zvolen starostou. O chod a rozvoj města se z této pozice snažím již čtvrté volební období. Opakované důvěry spoluobčanů si velmi vážím. Stejnou důvěru ve mne vložily též téměř tři desítky starostů okolních obcí a měst sdružených v nejstarším svazku v republice, Sdružení obcí Orlicko, kterému od roku 2013 předsedám. V letech 2008-2012 a od roku 2016 jsem neuvolněným zastupitelem Pardubického kraje, kde v současném období předsedám Výboru pro dopravu a dopravní obslužnost

Mezi můj celoživotní koníček patří sport. Aktivně jsem hrál a dělal rozhodčího fotbalu, hokeje a hokejbalu. Právě hokejbal je mojí srdcovou záležitostí. V roce 1988 jsem v Letohradě spoluzakládal tento sport a v letech 2000 – 2010 jsem při zaměstnání vykonával funkci předsedy celorepublikového Českomoravského svazu hokejbalu. V tomto období jsme učinili řadu zásadních změn a určili tak jeho dnešní tvář a podobu.
 

V roce 2019 jsme s několika kolegy starosty obcí a měst Pardubického kraje založili hnutí Společně pro kraj, jehož mám tu čest být předsedou. Cílem tohoto hnutí, které je součástí koalice 3PK je prosazování oprávněných potřeb všech částí kraje a jeho rovnoměrného rozvoje.

Chceme se ucházet o přízeň voličů, kdy jsme z pozic starostů zvyklí naší prací vloženou důvěru opětovat.

Kandiduji za Orlicko

usti nad orlici@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí 3PK?

Vedlo mne k tomu hodnocení dosavadní spolupráce zejména s hejtmanem Martinem Netolickým a chuť se dále podílet na rozvojových plánech v rámci Pardubického kraje. Důležité pro mne také je, že plně důvěřuji projektu, na kterém se podílejí osobnosti z celého našeho kraje.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Nabízím téměř 14 let zkušeností z komunální politiky, tedy z práce s lidmi, ale hlavně z práce pro občany. Za ty roky myslím občané vědí, co mohou od Petra Fialy očekávat a tak se rozhodnout, zda jeho činům důvěřují. A pokud ano, tak si budu velmi vážit jejich podpory a v případě úspěchu se zasazovat, aby jim důvěra byla v dobrém oplacena. Stále mám chuť se podílet na tom, aby se v našem regionu dobře žilo!

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Pro mne zásadní je silniční hospodářství – stav silnic II. a III. tříd, které jsou podfinancované a na jejich stavu to je znát. Ač poslední roky do nich putují větší peníze než dříve, stále to bohužel nestačí.

Kandiduji za politické hnutí SproK

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

bottom of page