top of page

JUDr. Jan Chvojka

poslanec, Chrudim

Rodák z Hlinska, absolvent Právnických fakult Masarykovy univerzity v Brně a Univerzity Karlovy v Praze. Bývalý ministr pro lidská práva a rovné příležitosti a v současné době předseda poslaneckého klubu České strany sociálně demokratické.

Společně táhneme za jeden provaz.

Kandiduji za Chrudimsko

chrudim@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Jste poslancem za sociální demokracii, ale zároveň jste 23. na kandidátní listině koalice Pro prosperující Pardubický kraj, tedy 3PK. Čím vás tento projekt oslovil? 

Jako předseda krajské ČSSD jsem moc rád, že tenhle projekt vznikl. A myslím, že má velmi dobrou šanci uspět. Vnímám ho jako vyvážený mix zkušených politiků z ČSSD, kteří umí řídit kraj a starostů a dalších osobností, kteří velmi dobře rozumí lokálním problémům. To je pro občany ideální kombinace a věřím, že hejtman Martin Netolický a přátelé z hnutí Společně pro kraj udělají maximum pro společný úspěch. Je to garance, že se bude kraj dál úspěšně rozvíjet. 

2.

Vidíte výhodu v tom být poslancem a zároveň krajským zastupitelem?

Je to především velká výhoda pro kraj, pokud má politiky, kteří pro svůj region pracují v Praze. Já se o to snažím už 10 let a myslím, že výsledky jsou vidět. Znám potřeby kraje, zejména Chrudimska, odkud pocházím a kde mám od mládí mnoho osobních přátel, jako je třeba Mirek Krčil, starosta mého rodného Hlinska. To jsou vazby, které mi pomáhají nenechat se převálcovat pražskou politikou a mít naprosto jasno, čím můžu našemu kraji v Praze prospět.

3.

Čím chcete kraji, ale také svým kolegům v koalici pomoci?

Jak už jsem řekl, kraj potřebuje mít přímé kontakty na zákonodárce a politiky, kteří se vyznají na pražských ministerstvech. Kolegové dobře vědí, že je mně mají vždycky dveře otevřené. Ale nemám klapky na očích a vidím, že pomoc potřebují i starostové, které nosí jiné politické tričko. I ti se na mě mohou s klidem obrátit, nikoho dopředu neodmítám.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

chvojka_kruh.png

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

bottom of page